Kullanma Talimatı

Talimat 1

Halı ve kilimleri evde yıkamayınız.

Talimat 2

Halınızı temizlemek için çamaşır suyu, kimyevi maddeler içeren temizleyiciler, deterjan ve halı şampuanu vs. kullanmayınız. Sert cisimle çırpmayınız.

Talimat 3

Halı üzerinde kullanılan masa, büfe, sehpa, koltuk ve diğer mobilya aksesuarlarının ayakları ağırlıktan dolayı halıda iz bırakacağından, halıya direkt temas eden kısımların altına keçe veya benzeri yumuşak malzemeden tampon konulması ve yukarıda bahsedilen mobilya türevlerinin halı üzerinde aynı yerde uzun süre bulunmaması önerilir.

Talimat 4

Halının üzerine dökülen maddelerden dolayı oluşabilecek lekelere karşı hemen beyaz renkli yumuşak emici bir bez ile tampon yapmak suretiyle müdahele ediniz. Lekenin üzerine bastırarak ovalamayınız. Daha sonra ılık su ve kimyevi madde içermeyen temizleyicilerle lekeyi yaymadan lekeli alanın dış çevresinden içeri merkeze doğru temizleyiniz.

Talimat 5

Halının uzun ömürlü olması için sık sık yıkanması önerilmez. İhtiyaç görüldüğü takdirde uzman kişiler tarafından halı temizliği yapılan, profesyonel halı yıkama yapan firmalara müracaat edilmesi önerilir.

Talimat 6

El dokuması yün halılar; direkt olarak güneş ışığı alması durumunda güneş ışığına maruz kalan alanların renklerinde solma meydana gelebileceğinden, güneş ışığının direkt temasından kaçınmak için güneşlik perde kullanılması ve halının yerinin sık sık değiştirilmesi önerilir.

Talimat 7

Tamamen leke tutmayan halı üretilmesi söz konusu olmadığından leke çıkarma ve genel halı temizliği hakkında verdiğimiz tavsiyeler deneyimlere dayanmakla beraber, uygulamadaki başarı sonucu; uygulayış şekline lekenin cinsi, miktarı ve yoğunluğuna, ayrıca halının cinsi, rengi, dokuma sıklığı ve malzemesine göre farklılık gösterebilir, uygulama sonrası oluşabilecek olumsuzluklardan firmamız sorumlu değildir.